دریافت کارمزد برای پرداخت قبوض تلفن همراه

دریافت کارمزد برای پرداخت قبوض تلفن همراه

مدیر اداره نظامهای پرداخت بانک مرکزی گفت: تنها پرداخت قبوض تلفن همراه در شهر تهران مشمول پرداخت 200 تومان کارمزد می‌شود.

مهران شریفی در گفت‌وگو با فارس با بیان این مطلب تاکید کرد: بخشنامه بانک مرکزی تنها قبوض تلفن همراه که در محدوده شهر تهران به صورت حضوری در شعب بانکها پرداخت می‌شوند را مشمول پرداخت 200 تومان کارمزد کرده است.
وی تصریح کرد: دریافت کارمزد از پرداخت حضوری سایر قبوض نیز در دست بررسی است ولی تا کنون هیچ بخشنامه‌ای در این خصوص صادر نشده و بانکها مجاز به دریافت کارمزد از این محل نمی‌باشند.
به گفته مدیر اداره نظامهای پرداخت بانک مرکزی، در صورت پرداخت قبوض تلفن همراه در تهران و سایر شهرهای کشور به صورت اینترنتی و تلفنی یا از طریق دستگاههای خودپرداز(ATM) و پایانه فروش (POS) هیچ کارمزدی اخذ نخواهد شد.
شریفی صدور بخشنامه فوق را در راستای تشویق مردم به استفاده از بانکداری الکترونیکی و تسهیل در کار شعب بانکها عنوان کرد.
به گفته وی در حال حاضر 11 هزار و 65 دستگاه خودپرداز در کشور وجود دارد که از این تعداد 3 هزار و 98 دستگاه در تهران و 7 هزار و 967 دستگاه در شهرستانها نصب شده است.

شریفی افزود: تعداد دستگاههای POS در کشور نیز 579 هزار و 436 مورد است که از این تعداد حدود 198 هزار دستگاه در تهران و 381 هزار و 438 دستگاه در شهرستانها نصب شده است.

/ 0 نظر / 14 بازدید